Aplikacja Play 24 na androida – Sprawdź stan konta, ostatnie połączenia itd.

play24 - aplikacja

Aplikacja PLAY 24 na androida.

Jeżeli jesteś klientem sieci PLAY to z pewnością zaciekawi Cię ten artykuł. Dzięki niemu zdobędziesz podstawową wiedzę na temat nowej aplikacji Play 24, która pomoże Ci w zarządzaniu usługami play oraz w łatwym i szybkim sprawdzaniu podstawowych informacji. Na końcu recenzji poznasz minusy aplikacji, które naszym zdaniem powinny zostać poprawione. Aplikacja ta jest cały czas aktualizowana. Wprowadzane są nowe udogodnienia, które mają na celu ułatwić użytkownikowi sieci play, zarządzanie usługami czy też w dobywaniu szeregu podstawowych informacji tj. Sprawdzenie stanu konta, ilości darmowych minut, ilości dodatkowego bonusu pieniężnego czy też stanu zużytych MB transferu danych.

Główne okno aplikacji PLAY 24

Główne okno aplikacji play 24

Tak wygląda właśnie główne okno po włączeniu się aplikacji. Zacznijmy więc opis od samego początku.

Stan konta

U samej góry zawarte są informacji na temat stanu naszego konta, oraz Pakietu złotówek (Dodatkowe środki, które otrzymuje klient w ramach promocji). Po kliknięciu w Pakiet złotówek uzyskamy informację na temat daty ich ważności, ponieważ środki te przyznawane są na pewien czas.

Minuty do Play i na stacjonarne, do wszystkich itd.

Poniżej stanu konta znajdują się informacje związane z minutami, które możemy wykupić tzw. Pakiety.
– Minuty do wszystkich
– Minuty do Play i na stacjonarne
– Itd.
Stan wykorzystanych tych minut znajdziemy właśnie w tych polach.

Promocyjne MB – Sprawdź ilość wykorzystanego transferu danych

W miejscu tym dowiesz się informacji na temat tego ile MB masz jeszcze do wykorzystania. Ponadto, gdy klikniesz na Promocyjne MB dowiesz się kiedy upływa termin ich ważności.

Doładowania

Sprawdzisz na jaką kwotę doładowałeś konto w tym miesiącu oraz sumę wszystkich twoich doładowań.

Dane Konta

Kilka ciekawych danych na temat twojego konta w PLAY. Między innymi znajdziesz tu informacje na temat twojej obecnej taryfy, numeru konta abonenckiego, rodzaju promocji z której korzystasz, czy datę podpisania umowy, oraz datę Połączeń wychodzących i przychodzących.

Zakładka usługi

Usługi w Play

W zakładce tej mogą zarządzać Państwo usługami, które oferuje play.
– Minuty – możemy aktywować Pakiet 30 minut do wszystkich sieci itd.
– SMS / MMS – możemy aktywować nielimitowane smsy do wszystkich sieci.
– Internet – możemy aktywować usługę nielimitowanego internetu.- Poczta głosowa – możemy zarządzać usługą poczty głosowej.
– Użyteczne i rozrywka – tu aktywujemy granie na czekanie.
– Blokady:

  • Numer zastrzeżony – włączymy tą usługę.
  • Blokady Premium – będziemy mogli zablokować korzystanie z usług premium, bądź określimy ich budżet.
  • Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych – zablokujemy otrzymywanie takich połączeń.
  • Blokada transferu danych.

Zakładka doładowania

Zkładka doładowania w play

W zakładce tej doładujesz telefon na kartę lub mix w play. Możesz doładować swoje konto lub konto danego numeru (czyjeś). W tym celu należy oznaczyć jakie konto ma być doładowane, następnie suwakiem lub z kwot podanych niżej wybrać kwotę doładowania, a następnie określić formę płatności oraz zaakceptować regulamin doładowań. W kilka chwil możemy szybko doładować swoje konto z dowolnego miejsca. Naturalnie wymagany jest w tym celu dostęp do internetu. Po niżej mogą sprawdzić państwo historię doładowań.

Zakładka połączenia

Zakładka połączenia w aplikacji playW zakładce tej znajdą Państwo informacje na temat wykorzystanych minut, smsów, oraz jaka kwota została za nie pobrana.

Zakładka wykonywane połączenia– U samej góry ile wysłali Państwo SMS-ów oraz MMS-ów w danym okresie. Poniżej znajdują się już informacje z różnych okresów np. Dziś, wczoraj itd. W informacjach tych znajduje się data, numer telefonu, bądź nazwa kontaktu sczytana z książki telefonicznej telefonu, gdzie wysyłaliśmy sms/mms. Po kliknięciu w dany SMS zobaczymy szczegóły tj. jaka kwota została pobrana za sms/mms itd.

Minusy według nas

– Aplikacja nie posiada Widgetów, które można by umieścić na ekranie swojego smarfona. Taki widget mógłby posiadać informacje na temat stanu konta, czy też wykres kołowy z ilością MB transferu do wykorzystania. Istnieje taki widget w innej aplikacji dla użytkowników play, ale uważam, że mógłby zostać przeniesiony również do tej.

– Brak możliwości tworzenia zgłoszenia z poziomu aplikacji. Czasami są sytuacje w których ma się dostęp do WiFi, a nie ma możliwości zadzwonienia w celu zgłoszenia usterki, bądź wykonania zapytania. Aplikacja powinna oferować możliwość zakładania nowych zgłoszeń.

Pobierz aplikację Play24

Aplikacja mogą Państwo pobrać ze strony sklepu play. Sprawdzą tam też Państwo inne informacje na temat tej aplikacji.

One thought on “Aplikacja Play 24 na androida – Sprawdź stan konta, ostatnie połączenia itd.

  1. Tomuś

    Jedna z przemyślanych aplikacji na androida, które pomagają w zarządzaniu usługami w PLAY. Fajnie bo dzięki temu nie musi człowiek płacić za sprawdzanie stanu konta, które chyba kosztuje 1 grosz 🙂 grosz do grosza i zawsze by się pewna suma uzbierała.

Dodaj komentarz