Aplikacja WordPress na Androida

Witaj drogi użytkowniku naszego serwisu, dziś chciałbym zaprezentować Ci bardzo Ciekawą aplikację na adroida, która pozwoli Ci na prowadzenie twojego bloga poprzez telefon z systemem Android. Aplikacja ta stworzona już spory czas temu, ostatnio bardzo ewoluowała w bardzo pozytywnym kierunku. Z aplikacji tej korzystam już od ponad roku i muszę przyznać, że ostatnio wprowadzono bardzo gruntowną zmianę w wyglądzie. Obecnie aplikacja bardzo przypomina interfejsem wygląd wordpressa.

Wygląd Aplikacji WordPress

Zacznijmy od tego, że aplikacja posiada bardzo Ciekawy wygląd. Jest bardzo miła dla oka oraz intuicyjna.

Wordpress Android Wygląd

Aplikacja WordPress na Androida – Wygląd. Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć, bądź otwórz je w nowym oknie.

Opis

Zacznijmy zatem opis po kolei całej aplikacji. Dzięki dobrze opisanej każdej zakładce i funkcji w niej występujących, poszerzysz swoją wiedzę w tym zakresie.

Zakładka Czytaj

Czytaj - ZakładkaPo wejściu w tą zakładkę otrzymasz dostęp do listy kategorii z blogami, które możesz zacząć śledzić. Po dodaniu bloga do śledzenia, znajdzie się on na liście śledzonych przez Ciebie blogów, dzięki czemu w łatwy sposób trafisz do miejsca, które chcesz czytać. Jest to bardzo fajne ulepszenie, które zostało wprowadzone podczas ostatniego update.

Czytaj wygląd zakładki

Wybierając jedną z powyższych kategorii pojawią się blogi z nią związane.

Zakładka Posts

Zakładka PostsKolejną z zakładek, którą chciałbym Państwu przedstawić jest Posts. Służy ona przede wszystkim do przeglądania wpisów, które opublikowaliśmy na naszym blogu, bądź które są w trakcie tworzenia (Szkic-e). Ponadto ta zakładka umożliwia stworzenie nowego wpisu na blog poprzez kliknięcie ikonki Plusa + w prawym górnym rogu. Aby edytować dany wpis, należy najpierw w niego wejść, a następnie na samym dole ekranu, w prawym progu, widnieje ikona jego edycji http://docs.wxwidgets.org/trunk/gtk-edit.png.

Sposób dodawania wpisu:

Post-NowyW pierwszej kolejności w zakładce Posts, należy kliknąć wcześniej wspomnianą ikonę plusa. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do formularza dodawania wpisu, gdzie uzupełniamy odpowiednie pola tj. tytuł, treść wpisu, tagi, wybieramy kategorię, zabezpieczamy post na hasło itp.

Dodawanie WpisuAby opublikować napisany post, należy kliknąć w ikonkę dyskietki, która znajduje się w górnym prawy rogu http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSLj7Tt4_tBAjjJn24JySScTM4jv46CgTvS9cKJYrVnt5GPe-56Qw.

Zakładka Pages

Zakładka PagesJak wiadomo, wordpress, oprócz Wpisów, umożliwia także, dodanie strong np. O mnie, Kontakt itd. Zakłada Pages pozwoli Państwu na stworzenie takiej podstron na swoim blogu. Zasada dodawania podstrony jest identyczna jak w przypadku dodawania Wpisu. Zatem nie widzę sensu tworzenia tu ponownego opisu, który pokazywałby tworzenie nowej strony, krok po kroku.

Zakładka Komentarze

Zakładka KomentarzeCzym byłby blog, gdyby nikt nie mógł skomentować naszych wypocin. Otóż w zakładce tej możemy przeczytać, zaakceptować, cofnąć akceptację, bądź usunąć komentarze, które pojawiły się na naszym blogu.

 

Komentarze - Wygląd

Po zaznaczeniu krateczki po prawej stronie każdego z komentarzy, uaktywnią się wcześniej wspomniane dodatkowe opcje tj. edycja, kasowanie…

Zakładka Statystyki

Zakładka statystyki

Abyśmy mogli ocenić, czy aby nasz blog w ogóle ktoś czyta, czy aby nasze codzienne wypociny nie idą na marne, mamy możliwość przeglądnięcia statystyk naszego bloga. Statystyki te to szereg wykresów oraz różnego rodzaju podsumowań. Przykładowe informacje jakie znajdziemy w tej zakładce:

  • Z jakich krajów mamy wejścia.
  • Kto linkuje do naszych artykułów.
  • Sumę: Tagów, Postów, Kategorii, Komentarzy, Udostępnień bloga / posta przez innych.
  • TOP stron oraz wpisów, które najczęściej są oglądane.

Statystyki - Wygląd

Zakładki Quick: Photo / Video

quick (szybkie) photo videoZakładka Quick Photo umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie stworzenie nowego wpisu wraz z dodanym, wcześniej stworzonym zdjęciem. Wystarczy tylko dodać ewentualny tytuł wpisu, wybrać kategorię i tagi, bądź ewentualny opis pod zdjęciem i mamy szybki wpis. Zakładka Quick Video umożliwia zrobienie filmiku i jego publikację tak jak w przypadku Quick Photo. Czy przydaje się ta opcja? Otóż czasami tak. Zamiast, przeglądać galerię i szukać zdjęcia, które dopiero stworzyliśmy, możemy zrobić zdjęcie i od razu stworzyć wpis.

Zakładka View Site

Zakładka View SitePo kliknięciu w tą zakładkę, będziemy mogli zobaczyć naszego bloga. Cały blog zostaje załadowany do specjalnej wersji dla urządzeń mobilnych. Dlatego też nie trzeba przewijać szerokiej lub długiej strony, która mogła by nie byś dostosowana do tego typu urządzeń.

 

View Site - WyglądZakładka View Admin

Zakładka View AdminW tej zakładce znajdą Państwo Panel Administracyjny swojego bloga. Jest on taki sam jakbyśmy łączyli się z nazwabloga.pl/wp-admin/, dla telefonów z małym ekranem, nawigacja po Panelu Administracyjnym może być sporym utrudnieniem. Jeżeli potrzebujemy jakichś niewielkich zmian i w małej ilości to nie będzie nam to przeszkadzało. Ale w przypadku chęci, częstego używania Panelu Admina na niewielkim wyświetlaczu, może stać się to dla nas uciążliwe. Zalecam ograniczyć używanie Panelu Admina tylko do zmian, których nie można dokonać z poziomu innych zakładek, przystosowanych dla urządzeń mobilnych.

Zakładka Ustawienia

Zakładka UstawieniaW zakładce tej możliwe jest dokonanie wielu istotnych zmian. Przede wszystkim w tym miejscu mogą Państwo dodać ,, Nowe Blogi”, którymi chcą zarządzać z poziomu swojego telefonu i aplikacji WordPress. Usunąć Blogi, Włączyć powiadomienie o komentarzach w postaci Powiadomień, Wibracji bądź Mrugającej diody LED. Ustawić podpis typu ,, Opublikowane przez WordPress dla Androida i wiele więcej.

Ustawienia - wygląd

Pobierz Aplikację

Aplikacja dostępna jest w sklepie Play. Pobierz ją za darmo klikając w ten link.

One thought on “Aplikacja WordPress na Androida

  1. Kamilo

    Bardzo Ciekawa aplikacja. Dzięki niej mogę tworzyć swojego bloga z telefonu ;))) to mi się bardzo ale to bardzo podoba! Oby więcej tego typu aplikacji powstawało. Przydała by się lepsza funkcja dodawania zdjęć np. kilka jednocześnie 😉 chyba, że istnieje takie coś, a o tym nie wiem?

Dodaj komentarz