Informacje – Wycieczki do Ukrainy

Kijów to piękne miasto. Na jego terenie znajdują się zabytki, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kijów to także miasto prawosławia, więc znajdziemy tu wiele świętych miejsc w których prawosławni się modlą. Każda ze świętych budowli jest częścią spadku po słowiańskich cywilizacjach. Wiele pomników upamiętniających wielkie wydarzenia historyczne, piękne parki i ogrody. Niesamowite krajobrazy. Możemy także skorzystać z rejsu statkiem po rzece Dniepr. widok z samolotu
Głównymi atrakcjami, które wpisują się w historię i architekturę w Kijowie są Majdan – Sowiecki Plac Niepodległości i Chreszczatyk, Klasztor Pieczar dzięki któremu Kijów został nazwany „Drugim Jeruzalem”.  Chreszczatyk to miejsce od którego można rozpocząć zwiedzanie Kijowa. To jego główna aleja. Ciągnie się od Rynku Besarabskiego aż do Placu Niepodległości. Ma ponad 300 lat i można na niej znaleźć budowle o różnym stylu architektonicznym. To inspirujące miejsce jeżeli chodzi o historię, ponieważ to tutaj powstał pierwszy telefon, telegraf, kanalizacja i wodociągi, gazowe i elektryczne oświetlenie, pierwszy tramwaj. To fascynujące! To właśnie tutaj znajdują się zabytki takie jak Poczta Główna oraz Filharmonia Narodowa. Na Placu Niepodległości mieści się słynny Hotel Ukraina i Centrum Handlowe, które ma charakterystyczny kształt globusa. Dusze miasta można jednak odnaleźć w Klasztorze Pieczar i Soborze Mądrości Bożej. Miejsca te są zaliczane do Siedmiu Cudów Ukrainy. To właśnie one wpisane są do listy UNESCO.

Lwowska Opera

Lwowska Opera

Jak zostało wspomniane wcześniej, Kijów to miasto w którym znajduje się wiele ośrodków religijnych. W Europie zaliczany jest do jednego z najstarszych pod tym względem. Cerkwie o złotych kopułach są znakiem rozpoznawczym Kijowa. Ławra Peczerska z XI wieku jest największą w Kijowie. Podczas wojny bardzo ucierpiała, ale z czasem udało się odzyskać między innymi Sobór Uspieński, cerkiew św. Ducha czy cerkiew Troicką.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/92/Cerkiew_%C5%9Awi%C4%99tego_Ducha_Bia%C5%82ystok.JPG/1280px-Cerkiew_%C5%9Awi%C4%99tego_Ducha_Bia%C5%82ystok.JPG

Foto: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_%C5%9Awi%C4%99tego_Ducha_w_Bia%C5%82ymstoku

Kijów to miejsce słynące z wielu festiwali, między innymi: Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych, pokazy mody Kyiv Fashion, Dni Kijowa, Jazz in Kiev, Międzynarodowy Festiwal Filmowy i Ukraiński tydzień mody. To tylko niektóre z wydarzeń miasta, w których mamy okazję wziąć udział.

Wycieczki na Ukrainę mają nam wiele do zaoferowania, a Kijów to legendarne miasto z głęboką historią, wieloma kulturami i ciekawymi miejscami, które otoczone są pięknymi krajobrazami i widokami. Warto wybrać się więc na wycieczkę do Kijowa i zasmakować trochę historii. Polecamy!

Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w aplikację mobilną o Lwowie, o której pisaliśmy już tu.

Tagged on: ,

One thought on “Informacje – Wycieczki do Ukrainy

Dodaj komentarz