Tanie laptopy używane

Wiele osób kupujących mobilne urządzenie jakim jest laptop, zastanawia się czy warto na tym oszczędzać. Odwiedzając portale aukcyjne można natrafić na używany sprzęt, który z reguły na zdjęciach nie wygląda zbyt atrakcyjnie, a to dlatego że należał on wcześniej do osób prywatnych. Alternatywą dla takiego rozwiązania są poleasingowe laptopy, które nie posiadają wyraźnych usterek mogących zmieniać wydajność komputera na gorsze. Warto przestrzegać pewnych reguł w czasie zakupu takiego laptopa.

Czy poleasingowe laptopy apple mogą służyć przez długie lata?

Najlepiej zadać sobie pytanie: ile może działać komputer? Przez ile lat działają komputery? 2? 5? 10? A może 20 lat? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Otóż cały komputer nigdy nie przestanie działać. Jeśli coś się psuje w komputerze to są to pojedyncze komponenty, które w przypadku części używanych są znacznie tańsze od nowych odpowiedników. Najstarsze komputery działają od ponad 20 lat i wymagają tylko okazjonalnych konserwacji, wietrzenia i odkurzania.

Nie powinno być zatem naszym zmartwieniem, czy sprzęt jest za stary lub czy wyszedł z użytku. Warto jednak zadbać o to, aby sprzęt poleasingowy nie miał więcej niż 5 lat, a przy okazji pod maską posiadał podzespoły w najnowszych technologiach – czyli procesory wielordzeniowe, dyski ssd i pamięć operacyjną przynajmniej ddr3. Wszystkie te kryteria spełniają w większości poleasingowe laptopy Apple.

Za jaką cenę można nabyć poleasingowe laptopy Apple i ile można oszczędzić?

Decydując się na taki zakup jesteśmy motywowani przede wszystkim oszczędnościami. W przypadku Apple nie bez znaczenia jest także marka i unikalny system operacyjny. Sam producent oferuje produkty w nieco zawyżonej cenie, jednak po leasingu nie wydają się aż tak drogocenne. Poleasingowe laptopy Apple czyli tzw. Macbooki można nabyć już w cenie 2000 zł. W tej cenie oferowana konfiguracja nie jest najmocniejsza, jednak spełnia parametry typowego komputera biurowego. Typowego nie znaczy, że kiepskiego. Przeciętny komputer biurowy/biznesowy jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu przez długi czas utrzymuje się w dobrej kondycji.

Poleasingowe laptopy Apple cechuje ergonomia, użyteczność i bardzo atrakcyjny minimalistyczny design. Za cenę 1400 zł możemy otrzymać MacBooka Air A1370 z procesorem Intel Core i5-2467M, dyskiem SSD 60 GB i matrycą o przekątnej 11,6 cala. Jest to jeden z najtańszych laptopów producenta z logiem nadgryzionego jabłuszka. Wciąż jego cena jest o około 60% niższa od nowego modelu z salonu.