Weekend we Lwowie z Aplikacją Lviv Guide

Lwów to miasto bardzo ważne dla polskiej tożsamości historycznej, ponadto bardzo piękne. Wycieczka do Lwowa może być świetnym pomysłem na weekend. Jak zaplanować wycieczkę do Lwowa?
Zacznijmy oczywiście od znalezienia noclegu. Nie powinno nam to przysporzyć większych problemów, nawet jeśli podróżujemy większą grupą. Bardzo popularne są opcje typu bed&breakfast w różnych hostelach, modna jest również rezerwacja całych mieszkań. Również najbardziej wymagający klienci, spragnieni luksusów, nie będą mieli problemu ze znalezieniem eleganckiego hotelu.

Gdy mamy już nocleg, zajmijmy się kwestią transportu. Do Lwowa możemy dojechać zarówno samolotem, autokarem, pociągiem, jak i własnym samochodem. Dobre opcje dojazdu znajdziemy z Przemyśla: kursują tam marszrutki (białe lub żółte małe busy), których ceny są naprawdę niskie. Także po Lwowie możemy poruszać się marszrutkami.

samolot

Co zwiedzić we Lwowie? Oczywiście zacznijmy od Starego Miasta, wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Atmosfera tej części miasta jest unikatowa. Warto zobaczyć rynek, liczne cerkwie, Wały Hetmańskie, będące pozostałością po średniowiecznych murach miasta, pomnik Tarasa Szewczenki. We Lwowie na każdym kroku będziemy znajdować ślady polskiej historii. Na głównym placu miasta znajdziemy pomnik Adama Mickiewicza.

Pomnik Adama Mickiewicza Lwów

Prawdziwą skarbnicą wiedzy o polskiej przeszłości Lwowa są cmentarze – przede wszystkim Łyczakowski i Orląt Lwowski. Na cmentarzu Łyczakowskim znajdują się groby wielu osób bardzo zasłużonych dla polskiej kultury – m.in Gabrieli Zapolskiej i Marii Konopnickiej, oraz całych pokoleń Polaków, którzy ginęli w powstaniach. Na Cmentarzu Orląt Lwowskich znajdziemy groby
polskich żołnierzy, którzy polegli w walce w latach 1918-20.

Co jeść we Lwowie? Polecam restauracje znajdujące się w okolicach Prospetku Swobody. Jedzenie jest tu tanie i smaczne. Nie może zabraknąć do niego oczywiście kieliszka lwowskiej wódki.

Wycieczka do Lwowa z Przemyśla zorganizowana może zostać przez każdego, jeżeli natomiast mamy jakieś obawy lub nie czujemy się w tym pewni, to koniecznie zakupmy bilety w jednym z biur podróży w naszej okolicy. Większość takowych biur znajdziemy w Przemyślu, Rzeszowie, Leżajsku czy innych popularnych Polskich miastach. Wybierając się na wycieczkę z biurem podróży, możemy liczyć na profesjonalnego przewodnika, który opowie nam wiele ciekawych historii na temat każdego ze zwiedzanych miejsc, w ten sposób nasza wycieczka może być znacznie ciekawsza i bardziej edukacyjna niż samodzielna wyprawa do nieznanego Państwa.

Aplikacja mobilna Lwowski przewodnik

Wyruszając na wycieczkę tego typu warto zaopatrzyć się w Aplikacje Lviv Guide, która pozwoli nam poznać Ciekawe miejsca do zwiedzania. Dzięki wbudowanej funkcji GPS znajdziemy Hotele, Restauracje oraz Ciekawe miejsca do zwiedzania w naszym pobliżu.

Aplikacja o Lwowie

Dodaj komentarz