Wspaniały Budapeszt

Każdy z nas powinien od czasu do czasu odwiedzić zupełnie inny kraj od tego, w którym aktualnie mieszka. Jeśli więc w swoim grafiku mamy wolny weekend, postawmy na wycieczki do Budapesztu. Budapeszt jest naprawdę wspaniałym krajem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W końcu to właśnie Budapeszt jest stolicą Węgier i przy tym największym miastem tego kraju. Leży on w północnej części Węgier. Znajduje się w pobliżu Dunaju. Według danych formalnych, Budapeszt powstał w latach 1872-1873. Został on stworzony poprzez połączenie miast, takich jak Buda oraz Óbuda.

balylika św stefana

Połączono je na jednym brzegu Dunaju oraz Pesztu. Warto przy tym wspomnień, że Budapeszt jest jedną z ważniejszych metropolii Europy Środkowej. To także ósme, najlepiej zaludnione miasto spośród wszystkich stolic Europy. Budapeszt bez wątpienia jest ogromnym ośrodkiem kulturalnym. Znajdziemy w nim liczne, przeróżne muzea, galerie, bibliotekę narodową, teatry, a także i operę. W Budapeszcie znajdą się również specjalne miejsca dla fanów nauki. To w tym mieście możemy zajrzeć do Akademii Nauk, Akademii Sztuk Pięknych, a także do wielu, innych uczelni. Budapeszt jest też jednym z centrów turystycznych. Wszystkie biura podróży regularnie organizują wycieczki do Budapesztu z Katowic. Sami także powinniśmy z nich skorzystać, aby zwiedzić to ogromne miasto Węgier. Na pewno przypadnie nam ono do gustu.

wycieczka do budapesztu z katowic

Bez wątpienia Budapeszt jest jednym z atrakcyjniejszych, europejskich miast. To w nim zaznamy trochę więcej kultury, a także zwiększymy swoją wiedzę odnośnie nauki. Będziemy mogli podziwiać przepiękne zabytki i cudowną architekturę Budapesztu. Taka wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci i często będziemy do niej powracać.

W trakcie wyjazdu z pewnością przydadzą się nam aplikacje mobilne ,, przewodniki po Budapeszcie” które pomogą nam w zlokalizowaniu ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Tego typu przewodniki pobierzemy za darmo ze sklepu google play czy IOS store.

Lista atrakcji, które warto zobaczyć:

  • Pierwszą z nich jest most łańcuchowy, który koniecznie musisz zobaczyć zarówno w ciągu dnia jak i nocą, gdy jest pięknie oświetlony.

Budapeszt most lancuchowy z daleka

  • Drugą z nich jest Parlament, który jest wizytówką Budapesztu.
  • Jeżeli lubimy miejsca religijne to koniecznie powinniśmy odwiedzić bazylikę św Stefana.
  • Gdy posiadamy dużo czasu na zwiedzanie koniecznie musimy wybrać się na górę Gellerta czy też wyspy Małgorzaty.

Dodaj komentarz