Wspaniały Budapeszt

Każdy z nas powinien od czasu do czasu odwiedzić zupełnie inny kraj od tego, w którym aktualnie mieszka. Jeśli więc w swoim grafiku mamy wolny weekend, postawmy na wycieczki do Budapesztu. Budapeszt jest naprawdę wspaniałym krajem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W końcu to właśnie Budapeszt jest stolicą Węgier i przy tym największym miastem tego kraju. Leży on w północnej części Węgier. Znajduje się w pobliżu Dunaju. Według danych formalnych, Budapeszt powstał w latach 1872-1873. Został on stworzony poprzez połączenie miast, takich jak Buda oraz Óbuda.

balylika św stefana

Połączono je na jednym brzegu Dunaju oraz Pesztu. Warto przy tym wspomnień, że Budapeszt jest jedną z ważniejszych metropolii Europy Środkowej. To także ósme, najlepiej zaludnione miasto spośród wszystkich stolic Europy. Budapeszt bez wątpienia jest ogromnym ośrodkiem kulturalnym. Znajdziemy w nim liczne, przeróżne muzea, galerie, bibliotekę narodową, teatry, a także i operę. W Budapeszcie znajdą się również specjalne miejsca dla fanów nauki. To w tym mieście możemy zajrzeć do Akademii Nauk, Akademii Sztuk Pięknych, a także do wielu, innych uczelni. Budapeszt jest też jednym z centrów turystycznych. Wszystkie biura podróży regularnie organizują wycieczki do Budapesztu z Katowic. Sami także powinniśmy z nich skorzystać, aby zwiedzić to ogromne miasto Węgier. Na pewno przypadnie nam ono do gustu.

wycieczka do budapesztu z katowic

Bez wątpienia Budapeszt jest jednym z atrakcyjniejszych, europejskich miast. To w nim zaznamy trochę więcej kultury, a także zwiększymy swoją wiedzę odnośnie nauki. Będziemy mogli podziwiać przepiękne zabytki i cudowną architekturę Budapesztu. Taka wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci i często będziemy do niej powracać.

W trakcie wyjazdu z pewnością przydadzą się nam aplikacje mobilne ,, przewodniki po Budapeszcie” które pomogą nam w zlokalizowaniu ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Tego typu przewodniki pobierzemy za darmo ze sklepu google play czy IOS store.

Lista atrakcji, które warto zobaczyć:

  • Pierwszą z nich jest most łańcuchowy, który koniecznie musisz zobaczyć zarówno w ciągu dnia jak i nocą, gdy jest pięknie oświetlony.

Budapeszt most lancuchowy z daleka

  • Drugą z nich jest Parlament, który jest wizytówką Budapesztu.
  • Jeżeli lubimy miejsca religijne to koniecznie powinniśmy odwiedzić bazylikę św Stefana.
  • Gdy posiadamy dużo czasu na zwiedzanie koniecznie musimy wybrać się na górę Gellerta czy też wyspy Małgorzaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?